Anasayfa » İletişim Formu

İletişim Formu

 

Posta göndermeniz başarısız oldu ise hkn@namazsitesi.com adresine de e-mail atabilirsiniz.

 

 


REKLAM

5 Yorumlar

 1. Ayetlerin meallerinde Tanrı ifadesine rastladım. Tanrı islam dininde kullanılmayan bir ifadedir. Lütfen gerekli hassasiyetin gösterilmesi ricasıyla…

  • Dediklerinizde haklısınız. Mealleri hiç değiştirmeden Diyanetin Kur’an tefsirinden alıp yayınlıyoruz. Biz yine de bir kontrol edelim.
   Allah razı olsun.

   • Bu kadar güzel hizmeti vermişsiniz. Tanrı ile kastedilenin Yaradan, Allah, Rabb olduğunu da ifade ediniz lütfen. Türkçe tanrı, Arapça Allah, İngilizce God??? Fark var mı ?

 2. Hasan Hüseyin

  Tanrı Arapça Allah kelimesinin Türkçe karşılığıdır.İslamda arapça hakim olduğu için kullanılmamıştır. Türkçe konuşanların kullanması doğru olandır…Rahatsız olmak yanlış….

  • Türkçede “Tanrı” veya İngilizcede “God” kelimesi aslında “ilah” kelimesinin tam karşılığı. Müminler kendileri kullanırken “Allah” kastedilir ise de “Allah” isminin eş anlamlısı zannedilmemelidir, tıpkı “Rahmân” isminin “Allah” ismiyle eş anlamlı olmadığı gibi. Müşriklerin kullanımında veya onların kullanımının aktarılmasında cins isim gibi çoğul bile kullanılmaktadır. Sonuç olarak kullanımı sakıncalı falan değildir; sadece ne kastedildiği bilinerek doğru kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir